Satıcı Firma
NERGİZ ELEKTRONİK İLETİŞİM HIRDAVAT TEKSTİL NAKLİYAT SAN.VE TİC. LTD.ŞTİ. Bundan sonra kısaca Worldtec olarak adlandırılacaktır.

Satıcı Firmanın Web Sitesi
www.worldtec.com.tr

Satışa Konu Olan ürün
www.worldtec.com.tr internet sitesi üzerinden satılan tüm ürünler

Satıcı Firma Adresi
İstoç 16. Ada No:130 Bağcılar / İstanbul Satıcı Firma Telefonu 0212 659 94 59

Müşteri
Bu sözleşme hükümleri çerçevesinde www.worldtec.com.tr internet adresinden ürün satın alan gerçek veya tüzel kişi. Bundan sonra kısaca Müşteri olarak adlandırılacaktır.

Vergi
Satışı yapılan tüm ürünlere KDV dahildir. Vergi hariç (Tax Free) satış yapılmaz.

Üye Bilgileri
Üye, bilgilerini eksiksiz ve hatasız girmelidir. Teslimat için Sabit telefon numarası ve vergi numarası girilmesi zorunludur. Bu bilgiler hem güvenlik için hem de kanuni zorunluluklardan dolayı gereklidir.

Fiyat Politikası
Internet sitemizden satılan tüm ürün fiyatlarında değişiklik yapma hakkı Worldtec ‘de saklıdır. Worldtec bu değişiklerden dolayı sorumlu tutulamaz. Yazım hataları istisnadır.

Ürün Stokları
Worldtec Internet sitesinde teşhirde olan bütün ürünlerden stok tutmaktadır. Ancak stokta kalmayan ürünlerden talep edildiği takdirde, müşteri, ürün stoğumuza girince haberdar edilecektir. Söz konusu ürün stoğumuza girdikten sonra müşteri bu ürünü almak ile yükümlü değildir.

Siparişin Alınması
Müşteri Worldtec’e Internet kanalı ile siparişini bildirecektir.

Ödeme İşlemleri
Müşteri internet üzerinden siparişini tamamladığı zaman kendisine tercih etmesi için taksit seçenekleri sunulacaktır. Müşteri bu seçeneklerden kendisine en uygun olanını seçecek ve işlemlerine bu şekilde devam edecektir. Worldtec zaman içerisinde Ödeme seçeneklerini değiştirmeye, arttırmaya, azaltmaya yada kaldırmaya yetkilidir. Portemem, Müşterinin Ödeme amacı ile verdiği bilgileri korumakla yükümlüdür.

Ürünlerin Sevkiyatı
Worldtec, ürün siparişi ve Ödemesi tamamlanan tüm ürünleri en geç 2 işgünü içerisinde hazır hale getirecek ve Müşteriye sevk edecektir. ürünlerin sevkiyatı Türkiye Cumhuriyeti dahilinde bilinen lojistik firmaları ile sağlanacaktır. ürün sevkiyatını üstlenen lojistik firmalarından kaynaklanan gecikmelerden Worldtec sorumlu değildir.

Sevkiyatların Ücretlendirilmesi
Worldtec ürün sevkiyatları için Müşteriden bedel talep etme hakkını saklı tutar. Ancak bu internet sitesi üzerinde mutlaka Müşterinin bilgilenebileceği şekilde uygulanmalıdır. Müşterinin tüm Ödemelerini yapmasından sonra ek bir sevkiyat bedeli hiçbir surette çıkartılamaz.

Arıza ve İade İşlemleri
Worldtec bütün ürünlerini kurumsal yapıya ulaşmış, firmalardan temin etmektedir. Müşterinin aldığı ürünlerde çıkacak olası sorun veya kusurlar Worldtec tarafından incelendikten sonra ürünün yenisi veya farklı bir ürün müşteriye teslim edilecek, istenirse ürünün bedeli iade edilecektir. Worldtec gerek gördüğü takdirde hatalı ürünü üreticiye incelenmesi için gönderecektir. üretici firma onay verdiği takdirde ürün yenisi yada farklı bir ürün ile değiştirilecek yada ürüne Ödenmiş olan bedel iade edilecektir. Müşteri ürünü orijinal ambalajına, garanti belgesi dahil tüm evrakları ile koyup portemem’ e gÖndermelidir. Worldtec’e gÖnderilecek olan tüm ürünlerin sevkiyat masrafları Müşteri’ye aittir. Seçilecek nakliye firmasının takip edilebilir olması Önemlidir. Hatalı ürün, bize ulaşıncaya kadar müşterinin sorumluğundadır.

Döviz İşlemleri
Worldtec, internet sitesi üzerinde yabancı para birimleri ile yaptığı satışlarda uygulanan döviz kurlarını yine internet sitesinde müşterinin kolay erişebileceği bir şekilde duyurmak zorundadır. Worldtec kesinlikle internet sitesinde belirtilmiş olan kur dışında başka bir kuru uygulayamaz.

Diğer Sözleşme Maddeleri :
1- Tüketici aldığı ürünü fatura tarihini takiben 5 gün içerisinde iade etme hakkına sahiptir. Ancak bu durumda iade edilecek ürünün hiçbir şekilde son kullanıcıya satışını engelleyecek durumların söz konusu olmaması gerekmektedir. Müşterinin ürün alımından cayması halinde tüm sevkiyat, sigorta ve banka komisyonlarını ve satıştan dolayı meydana gelen tüm zararları Worldtec’e tazmin etmesi gerekmektedir. 2- Worldtec internet sitesi üzerinde yer alan tüm ürün bilgileri ve fiyatları sürekli kontrol etmek zorundadır. Ancak her türlü duruma karşın dizgi veya hesaplama hatalarından kaynaklanan durumlarda Worldtec sorumlu değildir. 3- Sözleşmenin onaylandığı tarihte var olmayan, ancak daha sonra meydana gelen ve sÖzleşmenin taraflarından bir yada ikisinin sorumluluklarını yerine getirmesini engelleyen durumlar (Doğal Afet, Savaş, Terör, Grev v.b gibi) mücbir sebep olacaktır. Bu durumda mücbir sebepten etkilenen taraf, diğer tarafa durumu yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların sÖzleşme hükümlerini yerine getirme hükümlülükleri bulunmamaktadır. Mücbir sebebin 10 gün içerisinde ortadan kalkmaması halinde tarafların her birinin tek taraflı olarak sÖzleşmeyi feshetme hakkı saklıdır. 4- Worldtec internet sitesinden ürün alan tüm Müşteriler, sözleşmede yer alan maddelerin tamamını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

Uygulanması
Sözleşme hükümleri her iki tarafı da bağlayan hükümler içermekte olup, bir tarafın sözleşme hükümlerine uymaması, diğer tarafın sorumluluğunu ortadan kaldırmamaktadır.

Sözleşmenin Başlaması
Bu sözleşme, Müşterinin Worldtec internet sitesi üzerinden siparişini tamamlaması ile başlar. Müşteri tarafından Ödeme işleminin henüz tamamlanmaması, sözleşme hükümlerini ortadan kaldırmaz.